آخرین خبرها

کارشناس خانواده: گفتمان صیانت از خانواده در جامعه نهادینه شود

مدیرعامل بنیاد صیانت از خانواده استان فارس گفت: سبک دینی و زندگی اسلامی در جامعه کنونی مهجور مانده که در این راستا لازم است به جای شعارزدگی روش مناسبی را برای زندگی به مردم ارائه دهیم.

دکتر محمد شریف حسینی، در گفتگو با خبرگزاری «حوزه»در شیراز، در خصوص نگاه تربیتی اسلام به خانواده و سبک زندگی اسلامی  اظهارداشت: سبک دینی و زندگی اسلامی در جامعه کنونی مهجور مانده که در این راستا لازم است به جای شعارزدگی روش مناسبی را برای زندگی به مردم ارائه دهیم.

وی با عنوان اینکه در جامعه فعلی افراد به اشتباه فکر می کنند برای زندگی صحیح، همه چیز را خودشان می دانند و سراغ آموزش های لازم نمی روند،گفت: خانواده ها معمولا در بحث فرزند آوری و تربیت فرزندانشان آموزش کافی را ندارند؛ در روش تربیتی خود اهل عمل نیستند و صرفا به تربیت کلامی روی می آورند که این موضوع مخاطرات و مشکلات بسیاری را در پی دارد.

حسینی  با تأکید بر اهمیت ویژه گفتمان سازی صیانت از خانواده ها خاطرنشان کرد: اسلام در بحث سبک زندگی اسلامی عملگرا است و فانتزی گرا نیست لذا افراد باید با عمل خود نشان دهند که الگو هستند.

رئیس بنیاد صیانت از خانواده استان فارس با بیان اینکه در دین برای همه چیز آموزش لازم پیش بینی وگفتگو شده است، افزود: بنیاد صیانت از خانواده یک مجموعه غیر دولتی و مردمی است که با تکیه بر ظرفیت های خود مردم، برای خانواده هایی که آسیب دیده اند و یا در معرض آسیب هستند دوره های آموزشی لازم ارائه می کند.

وی در ادامه افزود: در جنگ های نظامی افراد در جامعه خود را از هر لحاظی آماده نگه میدارند تا از خود دفاع کنند، ما امروزه با جنگ نرم مواجه هستیم که خانواده آسیب پذیرترین و اصلی ترین قشری است که مورد توجه این تهاجم فرهنگی قرار دارد.

لینک

لینک کوتاه مطلب : https://old.fepc.ir/?p=163

درباره‌ی khanevadeh

همچنین ببینید

برگزاری دوره شناخت خود و درک دیگران توسط استاد مریم مسیحی

به گزارش روابط عمومی بنیاد صیانت از نهاد خانواده به نقل از جهاد کشاورزی فارس؛ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =