آخرین خبرها

دبیرخانه دائمی بین‌المللی خانواده تشکیل شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از وزارت علوم، نخستین کنفرانس بین‌المللی خانواده و تربیت معنوی با مشارکت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و مؤسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی خاتم و همراهی نهادهای مختلف حوزوی و دانشگاهی در سالن بیان پژوهشگاه حوزه و دانشگاه آغاز شد.

در آئین افتتاحیه، حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌محمد حکیمیان، رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین و ارائه گزارشی اجمالی از فعالیت‌های این پژوهشگاه بیان کرد: پژوهشگاه حوزه و دانشگاه طبق فرمایشات امام راحل نخبگان و دانشمندانی علمی را برای پشتیبانی از نظام به ثمر رسانده است؛ متعالی‌ترین نقشی که نهاد علم می‌تواند در جهان امروز بازی کند ساختن منابع انسانی کشور است.

وی با اشاره به اینکه بنیادی‌ترین و زیباترین آنچه خداوند برای بشر ارزانی داشته، خانواده است، افزود: تنها یادگار جاودانه که هریک از ما می‌توانیم داشته‌باشیم نسل است و رکن اساسی و بنیادی هرشخص خانواده‌اش است.

حکیمیان با اشاره به سه رویکرد سفارش شده از سوی مقام معظم رهبری گفت: بین‌المللی بینیدیشید و بین‌المللی کار کنید و با دانشمندان جهان همکاری کنید و ما تمام تلاش‌مان را در راستای محقق‌سازی این سه سفارش به کار گرفتیم.

وی ادامه داد: خدمت‌رسانی به جامعه علمی و مردم قم در مرکز مشاوره خانواده پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و کاربردی‌سازی علوم انسانی در این مرکز مشاوره از جمله رویکردهای این پژوهشگاه است.

رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ۴۰۰ طرح تحولی را رقم زدیم و ۱۶۰ کتاب ما متن رسمی دانشگاه‌ها است و نیز ۸۰ عنوان علمی ما به ۱۱۰ مورد و ۱۳ زبان دنیا ترجمه شده است، تصریح کرد: این پژوهشگاه خانه معنوی امام راحل است و امیدواریم که بیش از گذشته در خدمت جامعه علمی کشور باشیم.

حکیمیان گفت: پیامبر گرامی اسلام فرمود: «السَّعیدُ مَن سَعِدَ فی بَطنِ اُمِّهِ، وَالشَّقِیُّ مَن شَقِیَ فی بَطنِ اُمِّهِ. خوش‌بخت، کسی است که در رَحِم مادرش خوش‌بخت شده است و بدبخت، کسی است که در رَحِم مادرش بدبخت شده است.» آیا نمی‌شود گفت پیامبر می‌خواستند بفرمایند در انتخاب همسر و خانواده دقت کنید که سعادت و شقاوت شما از بطن مادر آفرینش می‌شود؛ یعنی سعادت از مادر و آن هم در هنگام حمل آغاز می‌شود و خانواده از همان‌جا شکل می‌گیرد.

وی یادآور شد: لازمه جهان بشریت امروز آشنایی با آموزه‌های تربیت معنوی است لذا لازم است تا دبیرخانه دائمی بین‌المللی خانواده تشکیل شود.

لینک کوتاه مطلب : https://old.fepc.ir/?p=3002

درباره‌ی khanevadeh

همچنین ببینید

برگزاری دوره شناخت خود و درک دیگران توسط استاد مریم مسیحی

به گزارش روابط عمومی بنیاد صیانت از نهاد خانواده به نقل از جهاد کشاورزی فارس؛ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 8 =