آخرین خبرها

حمایت بیشتر دولت از مادران دارای سه فرزند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، زهرا یقطین مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری فارس در جلسه با رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس گفت: در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، دولت مکلف شده است با تقویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر نسبت به بیمه مادران خانه دار دارای سه فرزند اقدام کند.

وی، بر شناسایی زنان و خانوار‌های واجد شرایط در نقاط مختلف استان به منظور پوشش بیمه‌ای صندوق عشایری و روستایی تاکید و اظهار داشت: همه افراد جامعه به خصوص زنانی که تحت پوشش هیچ بیمه و هیچ نهاد حمایتی نیستند یقیناً در اولویت پوشش بیمه صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری قرار خواهند گرفت.

مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری فارس ادامه داد: امیدواریم در خصوص اضافه شدن بیمه درمانی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان تصمیمات مهمی اتخاذ گردد.

وی با اشاره به گلایه و انتقاد متقاضیان از عدم پوشش درمانی این صندوق، گفت: در ماده ۲۱ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، دولت مکلف شده است در راستای اجرای بند (ب) ماده (۱۰۳) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، با تقویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر نسبت به بیمه مادران خانه دار دارای سه فرزند اقدام کند.

وی افزود: براساس این قانون، مادران غیر شاغل دارای سه فرزند و بیشتر ساکن مناطق روستایی و عشایری ۱۰۰ درصد حق بیمه توسط دولت پرداخت می‌شود و با تولد فرزند چهارم و پنجم به ازای هر فرزند دوسال به سوابق بیمه‌ای بیمه گذار افزوده می‌شود.

مدیر کل زنان و خانواده استانداری فارس، مشاوران امور زنان و خانواده فرمانداری‌ها، شورا‌های اسلامی شهر و روستا ودهیاران را کانال‌های خوبی برای معرفی و اطلاع رسانی در خصوص این صندوق عنوان کرد و گفت: در جلسه‌ای که با مشاوران امور زنان و خانواده فرمانداری‌ها خواهیم داشت از مدیر محترم صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر نیز دعوت خواهد شد تا به ارائه توضیحات و گزارشات لازم به منظور معرفی صندوق بپردازند.

وی از مدیران بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی خواست نسبت به رعایت دقیق مصوبات ستاد ملی و ستاد استانی و مدیریت بیماری کرونا اقدام کنند.

وی یادآور شد: بازرسان ستاد استانی همچون گذشته نسبت به بازدید از دستگاه‌ها و نظارت بر اجرای شیوه نامه‌ها در ادارات حضور یافته و نسبت به تهیه گزارش اقدام خواهند کرد.

معاون استاندار فارس تاکید کرد: بدیهی است که حسن اجرای مصوبات ستاد ملی و ستاد استانی بر عهده بالاترین مقام دستگاه است.

لینک کوتاه مطلب : https://old.fepc.ir/?p=1852

درباره‌ی khanevadeh

همچنین ببینید

برگزاری دوره شناخت خود و درک دیگران توسط استاد مریم مسیحی

به گزارش روابط عمومی بنیاد صیانت از نهاد خانواده به نقل از جهاد کشاورزی فارس؛ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =