آخرین خبرها

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده:تولید ۱۶ میلیون ماسک در کارگاه‌های زنان سرپرست خانوار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صیانت از نهاد خانواده به نقل از ایرنا؛ فریبا نظری  با ارائه گزارشی از اقدامات دفاتر زنان و خانواده استانداری‌های سراسر کشوردر بحران کرونا گفت: دفاتر زنان و خانواده استانداری‌های سراسر کشور در جریان بحران کرونا با همکاری و مشارکت دستگاه‌های اجرایی و سمن های حوزه زنان و خانواده اقدام به فعال سازی کارگاه‌های دوخت ماسک و گان کردند که در این راستا زمینه اشتغال هفت هزار و 700  زن سرپرست خانوار در یک هزار و 606 کارگاه تولیدی و تولید ۱۶میلیون ماسک پارچه ای، گان و دستکش فراهم شد.
مشاور وزیر کشور به اقدامات شاخص در راستای (پویش فصل همدلی) اقدامات حمایتی مالی، بهداشتی و ارزاق ویژه خانواده های در معرض آسیب‌های اقتصادی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: با کمک دستگاه‌های حمایتی هم چون بهزیستی و کمیته امداد و خیرین، ۴۲۵ هزار زن سرپرست خانوار شناسایی شدند و به آنها کمک بلاعوض تعلق گرفت.
نظری افزود: دفاتر زنان وخانواده استانداری‌ها با جلب مشارکت دستگاه‌ها و نهادهای متولی در امر مشاوره به منظور بازتوانی اجتماعی، زمینه ارائه خدمات مشاوره ای رایگان به ۲۲۰ هزار نفر را فراهم کردند.
وی یادآور شد: دفاتر متناظر در استانداری‌ها، ضمن جلب همکاری سمن‌های فعال در حوزه زنان، خانواده و کودکان، زمینه هم افزایی و مشارکت ۱۸۲۰ سمن فعال در حوزه زنان، خانواده و کودکان در جهت مقابله با ویروس کرونا فراهم کردند.
نظری یادآور شد: از دیگر اقدامات دفاتر زنان و خانواده استانداری‌ها ایجاد زمینه‌های نشاط و شادابی با بهره‌مندی از فضای مجازی برای خانواده‌ها بود که در این راستا نیز ۴۲۰۰ کلیپ برای تشویق مردم به ماندن درخانه و رعایت اصول طرح فاصله گذاری اجتماعی تولید شد.

لینک کوتاه مطلب : https://old.fepc.ir/?p=873

درباره‌ی khanevadeh

همچنین ببینید

برگزاری دوره شناخت خود و درک دیگران توسط استاد مریم مسیحی

به گزارش روابط عمومی بنیاد صیانت از نهاد خانواده به نقل از جهاد کشاورزی فارس؛ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =