آخرین خبرها

بنیاد «صیانت از خانواده» در بوشهر تشکیل جلسه داد

به گزارش خبرگزاری شبستان از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری، رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، (6 اسفند) در جلسه بنیاد «صیانت از خانواده» در محل سالن جلسات دفتر امام جمعه بوشهر برگزار شد، با بیان اینکه قرآن در آیه شریفه هفتم سوره محمد (ص) که سوره مدنی است بیان می کند «ای اهل ایمان شما اگر خدا را یاری کنید خدا هم شما را در همه جا یاری کند»، اظهار کرد: انفاق کردن موجب رسیدن انسان به مقام خاصان می شود و بدین جهت است که رنگی خوشتر از ایمان به خدا نیست.

امام جمعه بوشهر در ادامه عنوان کرد: قطعا مجموعه بنیاد «صیانت از خانواده» در رابطه با صیانت از بنیان خانواده است و اثرگذار خواهد بود و در این حوزه باید در بخش نظری و مطالعاتی بر اساس آمار دقیق و شفاف برنامه ریزی کرد و مهم ترین نقطه آغازین تهیه نقشه راه است و در این خصوص شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر کارهای بنیادینی را تا کنون انجام داده است.

وی افزود: همه نهادهای مرتبط می بایست نسبت به تهیه و تدوین یک سند واحد و قوی و همچنین نقشه راه جامع و هماهنگ اقدام انقلابی و دانش بنیان و جهادی کنند.

نویسنده کتاب «درآمدی بر مدیریت کارآمد اسلامی» تصریح کرد: آثار و برکات تشکیل بنیادهای صیانت باید جهت تقلیل و کاهش آسیب ها و جرائم همراه باشد و کارها باید شفاف، جز به جز و با تعیین ماموریت دستگاه های عضو انجام شود و البته این بنیاد باید برای زدودن این معضل از دامن جامعه می بایست اقدام به ایجاد بنگاه های کارآفرینی به منظور اشتغال و بازگرداندن افراد آسیب دیده به جامعه و خانواده کنند و حتی آنها را تکریم کنند.

خودباختگی و گم رنگی اصالت ها؛ از آسیب های حوزه بنیاد خانواده

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه خودباختگی و از دست دادن اصالت ها به عنوان فرهنگ وارونه یکی از آسیب های حوزه بنیاد خانواده در جوامع مختلف است، تاکید کرد: سند راه تحکیم بنیاد صیانت از خانواده با بررسی و انجام کار علمی و مطالعه پروژه های نوین و واقع نگری و هدف گذاری و برنامه ریزی و راهکارها بر حسب وظیفه دستگاه ها تنظیم و تدوین گردد.

تشکیل مجمع خیرین صیانت از بنیان خانواده های آسیب دیده الزامی است

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر بر تشکیل مجمع خیرین در حوزه صیانت از بنیان خانواده های آسیب دیده به عنوان یک ضرورت الزامی تاکید کرد.

الماس گشتاسبی، دبیر بنیاد «صیانت از خانواده» و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرائم دادگستری استان بوشهر  در این جلسه اظهار کرد: مهارت های زندگی و مشاوره های پیش از ازدواج در قالب دوره های آموزشی ویژه زوجین، دانشجویان دانشگاه ها و دانش آموزان مراکز آموزشی در طول سال برگزار می شود.

وی سرقت، ضرب و جر عمدی فرد، پرونده های کیفری (ایجاد صدمه غیرعمدی در تصادفات)، توهین، تهدید، راننده بدون گواهینامه، خیانت در امانت، مفقودی اشیاء، تخریب اراضی «عمومی، دولتی، وقفی و خصوصی»، پرونده های مطالبه طلب وجوه نقدی از موارد وقوع جرائم صورت گرفته در کشور را عنوان کرد.

دبیر بنیاد «صیانت از خانواده» استان بوشهر با اعلام اینکه 20 درصد از آمار طلاق در دو سال اول زندگی زوجین ایرانی در سال 96 صورت گرفته است، افزود: دوری از معصومیت و عدم خدامحوری و اخلاق مذهبی در جامعه، عدم اصل تساوی و برابری در همه مسائل ارزشی، عدم شناخت زوجین از همدیگر، عدم مهارت زندگی پیش از ازدواج، عدم مهارت رفتار ئ گفتار در خانواده ها، عدم رضایت از زندگی، عدم ملاحظات دیگران، فضای مجازی، عدم فرهنگ سازی ازدواج آسان و کم هزینه به عنوان مهم ترین عوامل طلاق در جامعه ما است.

گشتاسبی اشاره کرد: آموزش های قبل از ازدواج و حین ازدواج یکی از راهکارهای مهم برای تقویت و استحکام بنیان خانواده است.

مجید گزدرازی اصل، قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر در این آئین ابراز کرد: اقشار آسیب پذیر در منطق حروم و فاقد امکانات اولیه اجتماعی بیشتر تحت تاثیر آسیب های حوزه خانواده قرار می گیرند.

وی خبرداد: 941 فقره جهیزیه به جامعه مددجویی تحت حمایت در سال 97 تقسیم و اعطا شد و در این خصوص از حیص واگذاری جهیزیه به زوجین؛ فردی در صف ازدواج برای دریافت جهیزیه نداریم.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر کلاس های آموزشی با همکاری کلینیک های روانشناسی ازدواج به منظور مانایی بنیاد خانواده های مددجو تحت پوشش در حال برگزاری است و همچنین دوره آموزشی ویژه 500 نفر از زنان مطلقه تحت حمایت کمیته امداد به همراه بسته های تشویقی برگشت به بنیان خانواده در سالجاری برگزار شد

علی پولادی ریشهری، عضو شورای فرهنگ عمومی و مدیرکل بهزیستی استان بوشهر در این جلسه با بیان اینکه بحث طلاق محلول یک آسیب های دیگری در جامعه است و اعتیاد یکی دیگر از عوامل این معضل است، اظهار کرد: در دنیای یادگیری مهارت های زندگی یکی از پایه های استحکام و درس موفقیت بنیان خانواده است.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر در ادامه از راه اندازی سامانه پیشگیری و کنترل طلاق در این استان خبرداد و افزود: آموزش ها باید به مهارت آموزی تبدیل شود تا انسان بتواند رشد فراگیری این مهارت ها را در طول مسیر زندگی و نهاد خانواده شاهد باشد و ببیند.

خاطرنشان می شود، نخستین جلسه بنیاد «صیانت از خانواده» با حضور دستگاه های اجرایی و فرهنگی عضو، در محل سالن جلسات دفتر امام جمعه بوشهر تشکیل جلسه داد.

لینک خبر

لینک کوتاه مطلب : https://old.fepc.ir/?p=58

درباره‌ی khanevadeh

همچنین ببینید

برگزاری دوره شناخت خود و درک دیگران توسط استاد مریم مسیحی

به گزارش روابط عمومی بنیاد صیانت از نهاد خانواده به نقل از جهاد کشاورزی فارس؛ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − هشت =