آخرین خبرها

خانواده، نظامی ارزشمند و قابل توجه است بطوریکه در اسلام هیچ بنایی محبوب تر از آن پایه ریزی نشده است

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سیستان و بلوچستان، آیت الله عباسعلی سلیمانی در نشست راه اندازی بنیاد صیانت از نهاد خانواده در محل دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان تأکید کرد: باید تمام خانواده های آسیب پذیر در سطح جامعه شناسایی شده و از طریق هم اندیشی و گفتمان سازنده مشکلاتشان برطرف شود.

امام جمعه شهرستان زاهدان افزود: افرادی که قرار است در این بنیاد فعالیت کنند باید مسئولیت پذیر باشند و آستین همت را برای به ثمر نشستن این کار خداپسندانه بالا بزنند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: بررسی و حل مشکلات خانواده ها از طریق گفتمان از اولویت های اصلی این حوزه باید باشد.

رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان نیز در ادامه این نشست گفت: قبل از اجرای میدانی طرح داشتن یک اتاق فکر مناسب در این رابطه بسیار مهم و تأثیر گذار است.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی افزود: در بیان اهمیت آسیب شناسی خانواده باید متذکر شد که ریشه اکثر ناهنجاری های رفتاری و اخلاقی متأثر از خانواده است.

وی اظهار داشت: هدف از آسیب شناسی خانواده از سویی شناخت علل و عواملی که موجب شکل گیری مشکلات خانوادگی می شود و از سوی دیگر ارائه روش های مناسب برای پیشگیری از آن است.

رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: بنیاد صیانت از نهاد خانواده ماهیتی غیر سیاسی و غیر انتفاعی دارد که در چهارچوب اساسنامه این بنیاد انجام وظیفه می کند.

وی ادامه داد: بنیاد صیانت از نهاد خانواده به عنوان عاملی پیشگیری کننده در وقوع جرم برای توجه بیشتر به نهاد خانواده راه اندازی شده است.

در پایان جلسه نیز اعضای هیأت مؤسس در خصوص انتخاب اعضای این بنیاد به بحث و تبادل نظر پرداختند.

لینک خبر

لینک کوتاه مطلب : https://old.fepc.ir/?p=137

درباره‌ی khanevadeh

همچنین ببینید

برگزاری دوره شناخت خود و درک دیگران توسط استاد مریم مسیحی

به گزارش روابط عمومی بنیاد صیانت از نهاد خانواده به نقل از جهاد کشاورزی فارس؛ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =