آخرین خبرها

مدیر عامل بنیاد برکت خبر داد: اعلام آمادگی ستاد اجرایی فرمان امام برای ایجاد ۳۰۰ هزار شغل در سال آینده

مدیرعامل بنیاد برکت با اعلام این خبر افزود: در جلسه اخیر شورایعالی اشتغال به ریاست حجت‌الاسلام رئیسی، ریاست‌جمهور آمادگی بنیاد برکت برای فعالیت در کنار دولت در جهت اشتغال‌زایی و ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در سال ۱۴۰۱ را اعلام کردیم.

محمد ترکمانه افزود: درصورت تأمین منابع مورد نیاز از محل تبصره‌های ۱۶ و ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۱، بنیاد این آمادگی را دارد که در سال آینده ۳۰۰ هزار فرصت شغلی مستقیم را در مناطق روستایی و محروم کشور ایجاد کند.

ترکمانه خاطرنشان کرد: ایجاد این ۳۰۰ هزار فرصت شغلی مستقیم با راه‌اندازی ۲۰۰ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور محقق خواهد شد.

وی همچنین از فعالیت بنیاد برکت در ۲۰ هزار روستا از سال آینده خبر داد و گفت: تعداد روستاهای تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد در سال ۱۴۰۱ به ۲۰ هزار روستا معادل ۵۰ درصد روستاهای دارای سکنه کشور خواهد رسید. همچنین چتر اشتغال‌آفرینی برکت بر سر تمامی شهرها و نیمی از شهرستان‌های کوچک دارای جمعیت زیر ۳۰ هزار نفر نیز گسترده می‌شود.

مدیرعامل بنیادبرکت ادامه داد: در جلسه شورایعالی اشتغال مقرر شد یک‌میلیون و ۸۵۰ هزار شغل تا پایان سال ۱۴۰۱ در کشور ایجاد شود که بنیاد برکت برای ۳۰۰ هزار شغل از این تعداد در صورت تأمین منابع مورد نیاز، اعلام آمادگی کرد.

مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: مشاغل بنیاد برکت در قالب شناسایی و تعریف زنجیره ارزش اولویت‌دار در مناطق هدف ایجاد می‌شود تا هم تولید اتفاق بیفتد و هم بازار فروش محصولات تأمین شود.

مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح عملکرد این بنیاد در حوزه اشتغال‌زایی بیان کرد: تا به امروز ۱۶۰ هزار طرح اشتغال با ظرفیت ایجاد ۴۸۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم ۱۰ هزار روستا و ۵۵۰ شهرستان در ۳۱ استان کشور به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: حجم کل سرمایه‌گذاری برای ایجاد این تعداد طرح اشتغال ۱۶۵ هزار میلیارد ریال است.

لینک کوتاه مطلب : https://old.fepc.ir/?p=1874

درباره‌ی khanevadeh

همچنین ببینید

برگزاری دوره شناخت خود و درک دیگران توسط استاد مریم مسیحی

به گزارش روابط عمومی بنیاد صیانت از نهاد خانواده به نقل از جهاد کشاورزی فارس؛ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =