آخرین خبرها

ارجاع برخی پرونده‌های خانوادگی به بنیاد صیانت از خانواده استان فارس

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، طهماسب یزدانیان امروز در دیدار با مدیرعامل بنیاد صیانت از نهاد خانواده استان فارس با قدردانی از فعالیت‌های این بنیاد اظهار داشت: امروز با مدیریت و برنامه‌ریزی می‌توان در زمینه مجازات‌های تکمیلی و تعلیق و صدور قرار و مجازات‌های جایگزین حبس از جمله خدمات عمومی رایگان از ظرفیت‌های بنیاد صیانت از خانواده استفاده کرد.

وی با بیان اینکه هدف قاضی بیشتر اصلاح فرد است نه زندان رفتن افزود: بسیار مناسب است که پرونده‌های اختلافات خانوادگی در همان بدو ورود به دادسرا به مراکزی همانند بنیاد صیانت ارجاع و این بنیاد سبب صلح و سازش و فصل خصومت شود.

دادستان عمومی و انقلاب شیراز، با اعلام حمایت از برنامه‌های بنیاد صیانت از خانواده استان فارس گفت: درصدد هستیم تا  مواردی که از لحاظ قانونی امکان ارجاع آن به بنیاد وجود دارد ارجاع شود تا بیش از پیش از ظرفیت‌های آن استفاده شود.

در این نشست مدیرعامل بنیاد صیانت از نهاد خانواده استان فارس نیز، طرح‌های بنیاد را مبتنی بر سه رویکرد اصلاح، تغییر و ارتقاء رفتار دانست و اظهار داشت: به تناسب فعالیت‌های ذاتی دادسراهای تخصصی و عمومی برنامه‌هایی در محورهای سه‌گانه در دست اجرا بوده که امید است با حمایت‌های دادستان عمومی و انقلاب به نتایج مثبت دست یابد.

حجت‌الاسلام محمدشریف حسینی درمورد دوره‌های بنیاد و شیوه معرفی افراد، اساتید و ساعات و محتوای دوره‌ها گفت: دوره‌های بنیاد صیانت از خانواده مقطعی نیست و مزیت آن این است که بعد از پایان دوره نیز ارتباط با افراد حفظ می‌شود تا مساله تغییر رفتار مداوم باشد.

وی مهارت محوری در هنگام آموزش را از دیگر ویژگی‌های دوره‌های آموزشی بنیاد صیانت از نهاد خانواده دانست و تصریح کرد: این بنیاد دوره‌ها را علاوه بر استان فارس در استان‌های بوشهر، خوزستان، هرمزگان، قم، قزوین، خراسان رضوی و شمالی با محوریت مربیان استان فارس برگزار کرده است.

لینک

لینک کوتاه مطلب : https://old.fepc.ir/?p=149

درباره‌ی khanevadeh

همچنین ببینید

برگزاری دوره شناخت خود و درک دیگران توسط استاد مریم مسیحی

به گزارش روابط عمومی بنیاد صیانت از نهاد خانواده به نقل از جهاد کشاورزی فارس؛ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + هشت =